A Fót észak-keleti szélén elhelyezkedő Somlyó-tó (más néven Öreg-tó vagy Nagy-tó) a tó mellett magasodó Somlyó-hegyről kapta a nevét. A Somlyó-hegyet az ötvenes évektől védetté nyilvánították az itt élő számtalan lepkefaj miatt, amelyek közül a legismertebb a kék színű fóti boglárkalepke. A hegy – valójában csak domb – ismert még a védett, illatos vadszegfűről és az árvalányhajról is.
Bár a tóban nem szabad fürdeni, tó körüli park kedvelt pihenőhelye a városlakóknak. A kisgyermekes családok, a sportolni vagy kikapcsolódni vágyók és a horgászok egész évben sűrűn látogatják a területet. A tó körül körbefut egy gyalogos sétány, a tó mellett kalandpark, kerékpár-pálya, vendéglő is helyet kapott, a közlekedést egy közeli vonatmegálló is segíti, amely a Nyugati pályaudvarról vonattal alig fél óra alatt elérhető. A Somlyó-hegy gerincén egy tanösvény mutatja be a szomszédos erdőterület növény és állatvilágát.
A szocializmus idején úttörőtábor működött a tó partján, állítólag még medencék is üzemeltek a területen. A 2000-es évekre ezekből csak a fő táborépület részben felújított (újra lefedett) maradványai maradtak meg.
A tervezés kezdetén a beruházó – Fót Város Önkormányzata – azzal bízott meg minket, hogy ezen épület(maradvány) átépítésével illetve bővítésével egy nyári tábor- és erdei iskola-épületet tervezzünk. A tervezés elején még szállásépületek (pavilonok) is a tervezési program részei voltak, egy ehhez kapcsolódó mosdó–fürdő épülettel. A tervezés folyamán ezen szállásépületek elmaradtak, ellenben a park főbejáratához egy büfé és mosdóépület kellett még terveznünk.
A táborépület kialakítása során szembesültünk azzal, hogy a meglévő szerkezetből csak a vasbeton pillérvázat tudjuk megtartani, sem a tetőszerkezet, sem a falazott épületrész nem tartható meg. A táborépület engedélyeztetése megtörtént, a kiviteli tervek is elkészültek, kivitelezése forráshiány miatt eddig nem valósulhatott meg.
A park főbejárata mellé, a Somlyó tóhoz közel telepített, egész évben működő pavilonépület a park és a tó látogatóinak kiszolgálását szolgálja. Az épület funkciója büfé - beltéri és kültéri fogyasztótérrel - illetve nyilvános mosdó. Az épület oldalán végigfutó tölgyfa pulton keresztül közvetlenül a terasz felé is lehetséges a kiszolgálás. A büfé és mosdóépület szimmetrikus tömegű, közepes hajlásszögű tetőlejtéssel, és alacsony lejtésű kapcsolód tornáctetőkkel.
A tervezett épület helyén meglévő büfé faházból és a mobil WC-ből semmit nem lehetett megtartani. A pavilonszerű büféépület indokolta, hogy épített, falazott szerkezetek helyett könnyedebb, favázas, faburkolatú épületet tervezzünk, szürke fém tetőfedő zsindely és szürke korcos fém tetőfedő rendszer burkolattal. A faszerkezetű épület homlokzata zsindelyszerű faburkolattal van borítva.
A büfé és mosdóépület elkészült, a tó látogatói (vendégei) egész évben használják. A büfét egy vállalkozó bérli és működteti, a sör friss és hideg, a mosdó részt az önkormányzat üzemelteti, reméljük, hogy a következő tavaszra a terület füvesítése is megtörténik majd.